Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Přidat dotaz   
 • Monika 29.5.2018
  Dobrý den, jak se má správně vysazovat Tryptofan? Může se přestat brát najednou, nebo je třeba jej vysazovat postupně? Děkuji.
  Dobrý den, užívání můžete kdykoliv přerušit. Není třeba vysazovat postupně.
 • Barbora 27.5.2018
  Dobrý den, měla bych dotaz zda tento přípravek můžou užívat diabetici na perorálních antidiabeticích. Děkuji za odpověď
  Dobrý den, bohužel jste neuvedla název přípravku.
 • Jaroslav Remeš 17.5.2018
  mohu užívat Gotu Kola spolu s Warfarinem ?
  Dobrý den, ano přípravek GotuKola můžete užívat i pokud užíváte Warfarin.
 • Jitka 14.5.2018
  Dobrý den, chci se informovat o doplňku L-Tryptofan. V minulosti jsem Váš přípravek užívala a přestala po pár dnech užívat, protože se mi objevili bolesti hlavy. Chtěla bych se k přípravku opět vrátit z důvodu poklesu pozitivní energie. Mohou bolesti hlavy souviset z doplňováním L-tryptofanu? Nebo šlo čistě o náhodu. Nikdy v minulosti ani nyní, ale na bolesti hlavy netrpím. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jitka
  Dobrý den, dosud jsme se nesetkali s případem, kdy by si uživatel L-Tryptofanu stěžoval, že u něj užívání této látky způsobilo bolesti hlavy. Nejspíše se u Vás může jednat o souhru nahodilých vlivů. Individuální přecitlivělost na tryptofan je extrémně vzácná a neprojevuje se bolestí hlavy.
 • Ilona 7.5.2018
  Dobrý den , začala jsem užívat L- Tryptofan a chtěla bych se zeptat jestli nebude vadit , když ráno beru Apo ome na žaludek a večer na spaní Magne B6 Děkuji
  Dobrý den, žádný z těchto přípravků nekoliduje s doplňkem stravy L-Tryptofan, proto můžete užívat.
 • Petra 4.5.2018
  Dobrý den, i já zakoupila Váš přípravek L-Tryptofan. Ale pro to, že jsem již zoufalá ze svého stavu. Objevily se u mně uzkostne stavy, PL doporucila AD Elicea. Po první tablete se prý u mně objevil serotoninovy syndrom. Tudíž mi byla Ad změněna na Mirtazapun 30 mg plus Helex retard na zklidnění. Ani tato AD mi nedělají dobře. Po snížení dávky ze 30 mg na 15 mg, se občas objevil i den, kdy mi bylo celkem dobře. Pokusila jsem se Mirtazapin vysadit úplně, ale od vysazení jsem tři noci vůbec neusnula. Tak jsem se vrátila, ale pouze ke 1/4 Mirtazapinu. K tomu beru Lyricu sirup 1 ml ráno a večer a Apo Gab 100 mg i tabletu na noc. Prikoupila jsem Gaba complex. Mam ale stavy, že už ráno se budim strašně nervózní a celý den jsem ve strasnem napětí. Ta nervozita mě provází po celou dobu užívání AD. Užívám cca 10 týdnů. Myslíte, že mi může L-Tryptofan pomoci? Děkuji mockrát.
  Dobrý den, užívání L-Tryptofanu je vhodné při mírných úzkostných depresivních stavech. Pokud jste ovšem začala užívat několik antidepresiv, účinek L-tryptofanu nejspíše nepocítíte v potřebné míře, protože antidepresiva působí intenzivněji.
 • Helena 17.4.2018
  Dobrý den, zkusila jsem krátkodobě užívání L-Tryptofanu kvůli psychickým potížím, které vyvolávají nepříjemné stavy - bušení srdce, arytmie, dušnost, stažené svaly, časté močení. Také mám potíže se spánkem. Po usnutí se probudím s bušením srdce a nemohu znova usnout. Antidepresiva nesnesu vůbec kvůli nežádoucím účinkům. Po týdenním užívání L-Tryptofanu vždy po jídle se u mne začaly objevovat bolesti žaludku a nevolnost. Mohou tyto potíže souviset s užívání L-Tryptofanu, popř. prosím o radu, jak užívat nebo s čím kombinovat. Zpravidla je mi špatně po všech lécích a některých doplňcích stravy i když je užívám společně s jídlem.
  L-Tryptofan není vhodné užívat po jídlech, jinak se snižuje účinek, protože jeho vstřebávání zablokují aminokyseliny obsažené ve stravě. Čím je časový odstup užití dávky od jídel větší, tím větší je i účinek. ( ideální je užít na poloprázdný žaludek - což znamená užít současně se soustem jídla nebo sladkosti) K podpoře kvalitního spánku můžete užít Mevalen, který jsme nedávno uvedli na trh.
 • Miluše 17.3.2018
  Dobrý den, mám nádory na mozku ošetřené gama nožem a rakovinu plic, na kterou užívám bioléčbu Kryzotynib (denně 2 tablety). Užívám na plíce také vitamín B17 (Amigdalina). Přečetla jsem článek o přípravku Salvestrol, který by měl být prý na všechny typy nádorů narozdíl od B17, která nejspíš na nádory na mozku nezabírá. Zajímalo by mě tedy jak Salvestrol užívat a jestli je možné ho užívat s bioléčbou? Děkuji Miluše F.
  Dobrý den, zásadní otázkou je, zda je možné a účinné užívat Salvestrol společně s Crizotinibem. S případem jako je Váš jsme se dosud nesetkali a odpověď na tuto otázku může dát jen tým vědců, kteří salvestroly objevili. Pokud by Vám lékaři v blízké době biologickou léčbu ukončili, užívání Salvestrolu by nic nebránilo. Užívat vitamín B17 (amygdalin) nemá smysl, protože v dávce 4,5 mg na den, která je povolena (vyšší dávka není bezpečná), nemá efektivní účinek. 5.4.2018 - Ve věci souběžného užívání léku Crizotinib a Salvestrol Platinum jsme od předního anglického odborníka obdrželi odpověď, že kombinaci těchto přípravků nebyla věnována žádná studie a není známa ani žádá osobní zkušenost s touto kombinací. Proto doporučujeme užívat Salvestrol Platinum teprve po ukončení biologické léčby.
 • Adéla 13.3.2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte nějaké léky či mastičky pro dítě mladší 2 let s atopickým ekzemém? Děkuji za odpověď
  Dobrý den, bohužel nic takového v nabídce nemáme.
 • Martin 7.3.2018
  Dobrý den, chtěl bych zkusit kombinaci l-tryptofanu zároveň s třezalkou a l-theaninem a nebo druhá varianta s rhodiolou, maralem, eleuterokokem, suma extra, l-theanin. Jsou vhodné takové kombinace? děkuji.
  Dobrý den, kombinace l-tryptofanu, třezalky a l-teaninu je vhodná pro dosažení stavu relaxace a psychické pohody zcela jednoznačně. Látky uvedené ve druhé variantě, s výjimkou l-tryptofanu a l teaninu, jsou obsaženy společně v některých doplňcích stravy, ale účelem jejich užívání je zvýšit odolnost těla vůči stresu, na vyladění psychiky nemají vliv, nebo dokonce vůbec žádný. Užívat je společně s l-tryptofanem a l - teaninem je zdravotně bezpečné a snad i prospěšné, rozdíl je pouze v dávkování. Zatímco l- tryptofan a l-teanin je bezpečné užívat společně v nejvyšším doporučeném dávkování, u ostatních látek je nutné jejich doporučené dávkování snížit za předpokladu, že jsou užívány společně, ale v jednodruhových přípravcích. Jinak by na ně mohlo tělo reagovat nežádoucí reakcí v podobě zažívacích potíží, kopřivky, a pod.