Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Přidat dotaz   
 • Monika 3.5.2017
  Dobrý den, studuji vysokou školu a čekají mě státnice. Za poslední dobu jsem měla více psychické zátěže a byl mi doporučen L-Tryptofan. Druhá věc je, že se s manželem pokoušíme otěhotnět a momentálně ani nevím, jestli už těhotná nejsem. V příbalovém letáku je uvedeno, že není vhodný pro těhotné. Je nebezpečné v mém případě L-Tryptofan začít užívat? Děkuji za odpověď. Monika
  Dobrý den, fakt, že se tato věta uvádí je ten, že nejsou prováděny studie na této skupině osob. L-Tryptofan je možné užívat, nicméně až budete mít těhotenství potvrzené, doporučujeme následně L-Tryptofan vysadit.
 • Kateřina 2.5.2017
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na bezpečnost užívání L tryptofanu při kojení 3 měsíčního miminka. Po šestinedělí se u mne objevily úzkostné stavy, již dříve mi L tryptofan pomohl a klasická antidepresiva při kojení brát nechci. Na stránkách píšete, že do 600mg denně je to bez problémů, ale nad 600 mg by to mohlo zatěžovat jaterní enzymy. Dostane se L tryptofan do mateřského mléka a poté se i u miminka přemění v mozku na serotonin? Nehrozí, že až ho přestanu kojit, tak bude najednou mít nedostatek serotoninu? Nezatíží 600mg játra tak malého miminka, když je to dávkování pro dospělé? Děkuji.
  Dobrý den, užívání L-Tryptofanu během kojení nepředstavuje pro zdraví miminka riziko. Užívání u kojících žen se nedoporučuje, protože v tomto ohledu neproběhly žádné reprezentativní studie. K jejich provedení ani nebyl dostatečný důvod. Tryptofan se do mateřského mléka nemůže dostat, protože je zcela metabolizován v těle matky. Serotonin je v mateřském mléce obsažen vždy bez ohledu na to, zda matka přijímá tryptofan pouze ze stravy, nebo navíc i z doplňku stravy. Dodatečný příjem tryptofanu může množství serotoninu v mateřském mléce zvýšit zcela nepatrně, pokud vůbec. Ve vašem případě nejspíš nebude nutné, abyste užívala nadměrnou dávku přípravku. Dvě až tři kapsle za den by Vám mohly poskytnout dostatečnou úlevu od úzkostných stavů. Upozornění na riziko poškození jaterních funkcí v důsledku užívání l-tryptofanu se týká denních dávek vyšších než 2500 mg a osob, jejichž jaterní funkce jsou již poškozeny z jiné příčiny.
 • Plucnara Bohumil 25.4.2017
  Které adaptogeny lze užívat se Salvestrolem/myslím, žen šen, withanie, brahmi, rhodiola rdesno atd.
  Dobrý den, kombinovat se Salvestrolem lze kterýkoli adaptagen s výjimkou ženšenu a rhdesna, protože tyto rostliny obsahují flavonoidy rovněž transformované enzymem CYP 1B1, které mohou kapacitu enzymu zahltit a zabránit tak metabolizaci salvestrolů.
 • Marie z Jablonce 23.4.2017
  Dobrý den. Beru 2 hodiny před spaním Mirzate 30 mg. Na migrény, které asi souvisí s velkým psychickým vypětím, Relpax 40 a nyní snad ddočasně kvůli srdečním arytmiím Warfarin. Mohu si vzít dopoledne L-tryptofan 2 tbl. a k tomu B-komlex? Marie.
  Vzhledem k tomu, že již užíváte antidepresiva působící na serotoninové receptory, je dost pravděpodobné, že užívání L- tryptofanu Vám nepřinese žádný další prospěch, ale také Vám nemůže ublížit. S warfarinem se přípravek nemůže nijak vzájemně ovlivňovat.
 • Irma 20.4.2017
  Dobrý den. vloni jsem po dlouhodobém stresovém období prodělala panickou ataku a byla mi diagnostikována latentní tetanie. Užívala jsem 2x 0,25 neurol, který jsem po cca čtyř měsících vysadila. Byla mi doporučena antidepresiva, nedělala mi dobře , brala jsem asi měsíc. Nyní se mi potíže objevují znovu, jde zejména o trvalý tlak v týle a uších, motání hlavy, tyto potíže ve mě následně vyvolávají nepříjemnou nervozitu. Pře týdnem jsem začala užívat ltryptofan Vaší společnosti a takto jsem narazila i na Vaše stránky, kde nabízíte další produkty. Mám tedy prosbu,zda mi můžete poradit, se kterými přípravky můžu L tryptofan kombinovat, či si zakoupit SressBlock či Brahmi, případně či mohu užívat všechny tři.
  Dobrý den, přípravek L-Tryptofan je ve vašem případě vhodné zkombinovat i s přípravkem StessBlock. Ale kombinace s přípravkem Brahmi by v tomto případě neměla žádný podstatný význam. Účinek tryptofanu je možné posílit užíváním vitamínu B6 nebo B-komplexu forte.
 • Mojmír stejskal 2.4.2017
  Dobrý den ,měl bych dotaz,je mi 37 let a 9 let mám revmatoidní artritídu beru medrol 4mg deně a také beru léky na játra a vysoký krevní tlak,můžu vyzkoušet Prodromin ?Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, přípravek Prodromin můžete bez obav užívat.
 • Jana 25.3.2017
  Dobrý den, chtěla bych se optat zda mohu užívat Prodromin,pokud užívám nově léky na ředění krve GODASAL 100, Tezeo 80 mg. Děkuji za odpověd
  Dobrý den, ano přípravek Prodromin můžete užívat i s touto kombinací léků.
 • Michal Jaroš 20.3.2017
  Dobrý den, přítelkyně si stěžuje při užívání Tryptofanu na bolení hlavy a necítí se dobře. Čím to může být? Jinak trpí nespavostí, proto volba Tryptofanu. Děkuji za odpověď
  Dobrý den, za 18 let, co dodáváme přípravek L-Tryptofan na trh, jsme se setkali s pouhými čtyřmi případy negativní reakce na jeho užívání. Z Vaší strany je to další případ, který evidujeme. Každá z oněch negativních reakcí byla zcela odlišná a příčina zůstává neznámá. Vysvětluje se jako individuální přecitlivělost na látku. Vaše přítelkyně může užívání na několik dnů vysadit a po té začít znovu. Pokud se negativní reakce na užívání znovu objeví, potvrdí se zmíněná přecitlivělost.
 • Zsanett Szűcs 3.3.2017
  Dobrý den, beru Dorsiflex 3x1 tbl na záda a 2,5mg Concor, ráda bych se zeptala, či můžu k tomu přidat L Tryptofan? Děkuji.
  Dobrý den, můžete, užívání L-Tryptofanu je bezpečné.
 • Marie Všetičková 14.2.2017
  Dobrý den, prosím o informaci, zda lze u Vaší firmy zakoupit též vhodný přípravek na NEUROPATII. Děkuji předem za odpověď.
  Dobrý den, ano, vhodným přípravkem je Prodromin.