Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Přidat dotaz   
 • Helena 17.4.2018
  Dobrý den, zkusila jsem krátkodobě užívání L-Tryptofanu kvůli psychickým potížím, které vyvolávají nepříjemné stavy - bušení srdce, arytmie, dušnost, stažené svaly, časté močení. Také mám potíže se spánkem. Po usnutí se probudím s bušením srdce a nemohu znova usnout. Antidepresiva nesnesu vůbec kvůli nežádoucím účinkům. Po týdenním užívání L-Tryptofanu vždy po jídle se u mne začaly objevovat bolesti žaludku a nevolnost. Mohou tyto potíže souviset s užívání L-Tryptofanu, popř. prosím o radu, jak užívat nebo s čím kombinovat. Zpravidla je mi špatně po všech lécích a některých doplňcích stravy i když je užívám společně s jídlem.
  L-Tryptofan není vhodné užívat po jídlech, jinak se snižuje účinek, protože jeho vstřebávání zablokují aminokyseliny obsažené ve stravě. Čím je časový odstup užití dávky od jídel větší, tím větší je i účinek. ( ideální je užít na poloprázdný žaludek - což znamená užít současně se soustem jídla nebo sladkosti) K podpoře kvalitního spánku můžete užít Mevalen, který jsme nedávno uvedli na trh.
 • Miluše 17.3.2018
  Dobrý den, mám nádory na mozku ošetřené gama nožem a rakovinu plic, na kterou užívám bioléčbu Kryzotynib (denně 2 tablety). Užívám na plíce také vitamín B17 (Amigdalina). Přečetla jsem článek o přípravku Salvestrol, který by měl být prý na všechny typy nádorů narozdíl od B17, která nejspíš na nádory na mozku nezabírá. Zajímalo by mě tedy jak Salvestrol užívat a jestli je možné ho užívat s bioléčbou? Děkuji Miluše F.
  Dobrý den, zásadní otázkou je, zda je možné a účinné užívat Salvestrol společně s Crizotinibem. S případem jako je Váš jsme se dosud nesetkali a odpověď na tuto otázku může dát jen tým vědců, kteří salvestroly objevili. Pokud by Vám lékaři v blízké době biologickou léčbu ukončili, užívání Salvestrolu by nic nebránilo. Užívat vitamín B17 (amygdalin) nemá smysl, protože v dávce 4,5 mg na den, která je povolena (vyšší dávka není bezpečná), nemá účinek. 5.4.2018 - Ve věci souběžného užívání léku Crizotinib a Salvestrol Platinum jsme od předního anglického odborníka obdrželi odpověď, že kombinaci těchto přípravků nebyla věnována žádná studie a není známa ani žádá osobní zkušenost s touto kombinací. Proto doporučujeme užívat Salvestrol Platinum teprve po ukončení biologické léčby.
 • Adéla 13.3.2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte nějaké léky či mastičky pro dítě mladší 2 let s atopickým ekzemém? Děkuji za odpověď
  Dobrý den, bohužel nic takového v nabídce nemáme.
 • Martin 7.3.2018
  Dobrý den, chtěl bych zkusit kombinaci l-tryptofanu zároveň s třezalkou a l-theaninem a nebo druhá varianta s rhodiolou, maralem, eleuterokokem, suma extra, l-theanin. Jsou vhodné takové kombinace? děkuji.
  Dobrý den, kombinace l-tryptofanu, třezalky a l-teaninu je vhodná pro dosažení stavu relaxace a psychické pohody zcela jednoznačně. Látky uvedené ve druhé variantě, s výjimkou l-tryptofanu a l teaninu, jsou obsaženy společně v některých doplňcích stravy, ale účelem jejich užívání je zvýšit odolnost těla vůči stresu, na vyladění psychiky nemají vliv, nebo dokonce vůbec žádný. Užívat je společně s l-tryptofanem a l - teaninem je zdravotně bezpečné a snad i prospěšné, rozdíl je pouze v dávkování. Zatímco l- tryptofan a l-teanin je bezpečné užívat společně v nejvyšším doporučeném dávkování, u ostatních látek je nutné jejich doporučené dávkování snížit za předpokladu, že jsou užívány společně, ale v jednodruhových přípravcích. Jinak by na ně mohlo tělo reagovat nežádoucí reakcí v podobě zažívacích potíží, kopřivky, a pod.
 • Katka 28.2.2018
  Dobry vecer. Svokre diagnostikovali rakovinu pľúc štvrtého stadia. Zatiaľ predbežne, ešte caka na nejake vyšetrenia. Tento týždeň začala s chemoterapiou, dostala prvu davku. Užíva súbežne graviolu, pestrec, cviklovu stavu a koloidne striebro. Myslíte si, že by bol vas pripravok pre ňu vhodný? Ak áno, v akom dávkovani prosim vas? Ma 51 rokov, nádor je vraj väčších rozmerov, do 10cm. Dakujem za odpoved.
  Dobrý den, Graviola, pestřec mariánský nebo červená řepa nemají prokázaný účinek při léčbě rakoviny, pomáhají pouze zvýšit obranyschopnost těla předtím, než dojde k vytvoření nádoru. Koloidní stříbro má výhradně antibakteriální účinek, takže jeho užívání při nádorovém onemocnění nemá smysl, naopak by mohlo uškodit. Pestřec a šťávu z řepy je vhodné užívat, protože omezují dopad nežádoucích a nebezpečných účinků chemoterapie. Nesmí se ovšem užívat ve dnech, kdy je podávána chemoterapie, ani den po té, protože snižují její účinek. A totéž platí i u Salvestrolu Platinum protože i ten chrání tělo před nežádoucími účinky chemoterapie, pokud je nasazen jako podpůrná léčba, což by byl případ Vaší švagrové. Za předpokladu, že bude chemoterapie léčbou první volby a budou viditelné výsledky, dávkování Salvestrolu Platinum by bylo dvě kapsle za den, ale kromě dne chemoterapie a den po té. V případě, že by standardní léčba úspěšná nebyla, dávkování by se muselo zvýšit. Nádorů plic je několik typů a bez podrobných informací nelze odhadovat šanci na úspěšnou léčbu jakýmikoli metodami.
 • Mirka K. 23.2.2018
  Dobry den, Me dotazy jsou k produktu L-Tryptofan: 1) Proc se ma lek uzivat na poloprazdny zaludek? Co kdyz zaludek nebude poloprazdny? 2) Kolik hodin po jidle je zaludek poloprazdny? 3) za jak dlouho po uziti mohu znovu jist, abych nesnizila ucinek? 4) Je jedno, cim zapiji tabletu? Divala jsem se, ze L-tryptofan prodavany pod nazvem Allegra od jine firmy, se doporucuje na lacno a zapijet slazenym mlekem, pry pri zapiti vodou neni ucinek temer zadny. Je to pravda? a plati to i pro L-Tryptofan od Brainway? 5) Je davka jedne tablety denne dostatecna pri mirne uzkosti/panicke poruse u dospele zeny cca 50kg? Diky. Mirka
  1) L-Tryptofan je nejlépe užít na lačno. Protože však v průběhu dne žaludek nebývá zcela prázdný, doporučuje se užití asi hodinu před a dvě hodiny po hlavním jídle. Tedy na poloprázdný žaludek. L-Tryptofan je metabolizován enzymem jako pět dalších aminokyselin obsažených ve stravě, které ale mají při zpracování přednost a na L-Tryptofan nemusí přijít řada. 2) Poloprázdný žaludek je asi 2 hodiny po hlavním jídle. 3) Znovu jíst můžete asi za hodinu, což se opět týká vydatnějšího jídla. 4) Zapít dávku slazeným mlékem je v pořádku, dávku L- tryptofanu lze také spojit se soustem sladkosti nebo cukru aby se urychlilo vstřebání. Ale vstřebání a využití L-tryptofanu nejvíce pojistí současné užití komplexu vitamínů B (B-komplex nebo Vitamín B6, B5 a B3). 5) Jedna kapsle za den k potlačení mírné úzkostné poruchy nestačí. Také záleží na tom, v jakém složení člověk přijímá stravu a kolik z ní získá L-tryptofanu. Nejvíce L-tryptofanu obsahuje tučné maso a mléko.
 • Jarmila Dohnalová 9.2.2018
  Dobrý den. Po delší anabázi mi byla diagnostikována fibromyalgie. Projevuje se zejména bolestimi svalů, úponů, vazů. A také velkou únavou a tzv. chřipkovými příznaky bez teplot. Na bolesti pomáhá Zaldiar, který občas beru - když už není zbytí. A také občasně Neurol - když už jsem z toho tzv. na nervy. Jinak beru jen léky na tlat a thyrozol na úpravu činnosti štítné žlázy. Byl by Prodromin vhodný na fibromyalgii? Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, bohužel u této nemoci by Vám přípravek Prodromin s největší pravděpodobností nepomohl.
 • Jaroslava Nováková 5.2.2018
  Dobrý den, prosím o informaci, zda by Rivierin mohl zabránit vstřebávání kalorií přijatých také při pití alkoholu, ne jen jídla? Děkuji.
  Dobrý den, na Váš dotaz není snadné odpovědět. Záleží zejména na tom, zda se jedná o kombinaci piva, vína či destilátu. Pokud dojde ke konzumaci alkoholu bezprostředně po jídle, sníží Rivierin celkový kalorický příjem i s nepatrným podílem na přijatém alkoholu. Vyšší efekt redukce přijatých kalorií by nastal při podání Rivierinu před konzumací alkoholu mimo jídla. Užívání Rivierinu osobami, které pravidelně konzumují alkoholické nápoje má nicméně větší význam pro ochranu sliznic trávicího ústrojí, které alkohol poškozuje, i pro uchování normální střevní mikroflóry, protože alkohol mnoho druhů přátelských bakterií usmrcuje. Účinná látka Rivierinu část alkoholu do sebe nasaje a odvede z těla ven a současně poskytne střevním bakteriím vydatný zdroj výživy.
 • Lubomir 25.1.2018
  Delší dobu trpím zažívacím problémy, chtěl bych zkusit GastroKit, kde jej lze koupit v kamenné lékárně v Ostravě?
  Dobrý den, doplněk stravy GastroKit,(stejně jako všechny naše výrobky), je možné zakoupit nebo vyžádat v kterékoliv lékárně. Každá lékárna má možnost přípravek objednat od některého z velkodistributorů (PHOENIX lékárenský velkoobchod s.r.o. nebo Alliance Healthcare s.r.o.).
 • Monika 4.1.2018
  Dobrý den. Bratr (51) má nádor na mozku bez možnosti operace. Onkologická léčba mu ještě stanovena nebyla a vlastně ani nevíme, zda bude. Chtěla jsem se zeptat, zda by byl preparát Salvestrol Platinum pro něj vhodný a pokud ano, jaké zvolit dávkování. Užívá Fortecortin, Quamatel, Neurol, Cipralex, Fraxiparin inj. Otec má rakovinu prostaty a v současné době dostává injekčně 1x za 4 týdny Firmagon, užívá léky na tlak, cholesterol. Mohl by otec Salvestrol Platinum užívat, pokud ano, jaké dávkování zvolit. A poslední dotaz, kamarádka prodělává biologickou léčbu po rakovině prsu. Je po operaci, chemoterapii a ozařování. Byl by pro ní Salvestrol Platinum vhodný současně s biologickou léčbou nebo až po jejím dokončení? Pokud ano, jaké dávkování by jste jí doporučili?
  Dobrý den, Salvestrol Platinum je vhodný pro všechny onkologické pacienty bez výjimky, protože obsahuje koncentrát rostlinných látek, které člověka před rakovinou prokazatelně chrání a které běžně přijímáme v rostlinné stravě, i když bohužel v extrémně nízkém množství. Praktickou otázkou je pouze výše dávkování přípravku. Dávkování se odvíjí od velikosti nádorového ložiska, případně od souběžně aplikované chemoterapie nebo radioterapie. Pokud je Salvestrol Platinum užíván jako jediný léčebný prostředek, je z hlediska dávkování důležité, aby byl nemocný opakovaně vyšetřen, zda dochází k ústupu nádoru. Vyšetření se obvykle provádí jednou za 2- 3 měsíce. Pokud účinek přípravku není zjevný, dávkování se zvyšuje. U Vašeho bratra by mělo být počáteční dávkování 3 kapsle za den. Pokud bude nasazena chemoterapie, budou stačit 2 kapsle za den, užívané jen ve dnech, kdy chemoterapie neprobíhá. Váš otec by mohl začít také s dávkováním 3 kapslí za den. Vaší kamarádce by stačila 1 kapsle za den, za předpokladu, že biologická léčba bude úspěšná. Přípravek může užívat souběžně s biologickou léčbou.