Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Dotazy týkající se zboží L-Tryptofan

Přidat dotaz   
 • Kadlecová Pavla 18.12.2018
  Dobrý den,chci začít užívat L-Tryptofan od vaší značky,nebude problém si tobolku vysypat?A kdy by měl být učinek znatelný ohledně depresi a uzkosti.Zatím vše zvládám bez chemických léčiv.A ještě zda nemá vliv L-tryptopan na nabírání hmotnosti,spíše bych přivítala účinek opačný.Moc děkuji za odpověď Kadlecová
  Dobrý den, látku můžete z kapsle vysypat na lžíci a zapít nejlépe oslazeným čajem nebo vodou. Účinek se dostaví během 2-3 hodin, ale pouze opakovaným užíváním je účinek zachován, jinak se vytratí. Na změnu hmotnosti nemá užívání L-tryptofanu žádný vliv.
 • Tereza 12.12.2018
  Dobrý den, trpím úzkostnou poruchou, pravidelně beru 600mg L-tryptofan a přes léto se cítím úplně dobře, na podzim ale pravidelně po posunu času začnu pociťovat depresi a i přes dávku 600mg L-tryptofanu se necítím dobře, antidepresiva brát nechci, protože kojím a nedělají mi moc dobře. Myslíte, že je bezpečné, kdybych si dávku L-tryptofanu zvýšila a pak se zase vrátila k nižší dávce 600mg. až mi bude zjara lépe? Nemůže se stát, že si mozek "zvykne" na tuto vysokou dávku a já budu muset dávkování neustále zvyšovat? Děkuji za odpověď
  Dobrý den, navýšit denní dávku L-Tryptophanu, krátkodobě můžete, vznik tolerance na určité dávková nelze zcela vyloučit ale, u L-Tryptofanu, což je základní živina příliš nehrozí. Přesto, že navýšení nebude příliš vysoké bylo by určitě vhodné si nechat po čase udělat kontrolní vyšetření jaterních testů, protože i porod a kojení mohly aktivitu jaterních testů oslabit.
 • Klára 4.12.2018
  Dobrý den, trpím od porodu prvního syna panickou atakou, nejvíce se projevuje pokud jsem s dětmi sama, nebo pokud bych měla někam jet sama. Antidepresiva brát nechci, přiznám se, že jsem to zkusila, ale dostala jsem pravděpodobně serotoninovy šok, takže bych uvítala jinou cestu. Myslíte, že na daný problém může pomoct Váš L Tryptophan? Popřípadě s čím dalším by se dal nakombinovat aby účinek byl co nejvyšší? A ještě se zeptám, jelikož jsem opatrná i v braní jakýchkoliv doplňků stravy, může nastat nějaký šok, nebo nežádoucí účinek? Děkuji za odpověď
  Dobrý den, L-Tryptofan Vám může pomoci úzkostné stavy zvládat, ale zaručit to nelze. Jeho užívání lze posílit užíváním extraktu z kořene kozlíku lékařského. V nejbližší době budeme uvádět na trh nový přípravek StillMax, který je určen k navození vnitřního klidu podobně jalo L-Tryptofan, ale mechanismus účinku bude odlišný. Na problém, který Vás trápí by mohla pomoci kombinace obou přípravků.
 • Blanka Pl. 24.10.2018
  Dobrý den,mohu užívat L.tryptofan,když na noc užívám ketylept a esprital? Děkuji.
  Dobrý den, ano L-Tryptofan můžete užívat.
 • maja 15.10.2018
  Dobry den, chci se zeptat, zda mohu uzivat tryptofan a stressblock spolecne s AD Trittico,ktere mam brat pred spanim. Jde mi zejmena o moznost serotoninoveho soku. Pripadne jak mam davkovat? Dekuji
  Dobrý den, ano můžete užívat současně. Serotoninový syndrom zde nehrozí.
 • Milan 31.8.2018
  Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz. Pracuji jako manažer a jsem dost vytížen. Na zklidnění a spánek beru 3 x denně L - Tryptofan, který mě perfektně pomáhá. Nyní jsem dostal 1 x denně ráno Helicid. Mohu ho prosím kombinovat ráno společně s Tryptofanem? Dále chci začít brát 2 x denně Tribulus terrestris. Nebude se to nějak vzájemně ovlivňovat? Děkuji Vám za odpověď.
  Dobrý den, zmíněná kombinace L-Tryptofanu, Helicidu a Tribulu se vzájemně neovlivňuje. Pro maximální účinek je však třeba užívat L-Tryptofan mimo jídla a Tribulus hned po jídlech.
 • Monika 29.5.2018
  Dobrý den, jak se má správně vysazovat Tryptofan? Může se přestat brát najednou, nebo je třeba jej vysazovat postupně? Děkuji.
  Dobrý den, užívání můžete kdykoliv přerušit. Není třeba vysazovat postupně.
 • Ilona 7.5.2018
  Dobrý den , začala jsem užívat L- Tryptofan a chtěla bych se zeptat jestli nebude vadit , když ráno beru Apo ome na žaludek a večer na spaní Magne B6 Děkuji
  Dobrý den, žádný z těchto přípravků nekoliduje s doplňkem stravy L-Tryptofan, proto můžete užívat.
 • Petra 4.5.2018
  Dobrý den, i já zakoupila Váš přípravek L-Tryptofan. Ale pro to, že jsem již zoufalá ze svého stavu. Objevily se u mně uzkostne stavy, PL doporucila AD Elicea. Po první tablete se prý u mně objevil serotoninovy syndrom. Tudíž mi byla Ad změněna na Mirtazapun 30 mg plus Helex retard na zklidnění. Ani tato AD mi nedělají dobře. Po snížení dávky ze 30 mg na 15 mg, se občas objevil i den, kdy mi bylo celkem dobře. Pokusila jsem se Mirtazapin vysadit úplně, ale od vysazení jsem tři noci vůbec neusnula. Tak jsem se vrátila, ale pouze ke 1/4 Mirtazapinu. K tomu beru Lyricu sirup 1 ml ráno a večer a Apo Gab 100 mg i tabletu na noc. Prikoupila jsem Gaba complex. Mam ale stavy, že už ráno se budim strašně nervózní a celý den jsem ve strasnem napětí. Ta nervozita mě provází po celou dobu užívání AD. Užívám cca 10 týdnů. Myslíte, že mi může L-Tryptofan pomoci? Děkuji mockrát.
  Dobrý den, užívání L-Tryptofanu je vhodné i při mírných úzkostných stavech. Pokud jste ovšem začala užívat několik antidepresiv, účinek L-tryptofanu nejspíše nepocítíte v potřebné míře, protože antidepresiva působí intenzivněji.
 • Helena 17.4.2018
  Dobrý den, zkusila jsem krátkodobě užívání L-Tryptofanu kvůli psychickým potížím, které vyvolávají nepříjemné stavy - bušení srdce, arytmie, dušnost, stažené svaly, časté močení. Také mám potíže se spánkem. Po usnutí se probudím s bušením srdce a nemohu znova usnout. Antidepresiva nesnesu vůbec kvůli nežádoucím účinkům. Po týdenním užívání L-Tryptofanu vždy po jídle se u mne začaly objevovat bolesti žaludku a nevolnost. Mohou tyto potíže souviset s užívání L-Tryptofanu, popř. prosím o radu, jak užívat nebo s čím kombinovat. Zpravidla je mi špatně po všech lécích a některých doplňcích stravy i když je užívám společně s jídlem.
  L-Tryptofan není vhodné užívat po jídlech, jinak se snižuje účinek, protože jeho vstřebávání zablokují aminokyseliny obsažené ve stravě. Čím je časový odstup užití dávky od jídel větší, tím větší je i účinek. ( ideální je užít na poloprázdný žaludek - což znamená užít současně se soustem jídla nebo sladkosti).
 • Martin 7.3.2018
  Dobrý den, chtěl bych zkusit kombinaci l-tryptofanu zároveň s třezalkou a l-theaninem a nebo druhá varianta s rhodiolou, maralem, eleuterokokem, suma extra, l-theanin. Jsou vhodné takové kombinace? děkuji.
  Dobrý den, kombinace l-tryptofanu, třezalky a l-teaninu je vhodná pro dosažení stavu relaxace a psychické pohody zcela jednoznačně. Látky uvedené ve druhé variantě, s výjimkou l-tryptofanu a l teaninu, jsou obsaženy společně v některých doplňcích stravy, ale účelem jejich užívání je zvýšit odolnost těla vůči stresu, na vyladění psychiky nemají podstatný vliv. Užívat je společně s l-tryptofanem a l - teaninem je zdravotně bezpečné a snad i prospěšné, rozdíl je pouze v dávkování. Zatímco l- tryptofan a l-teanin je bezpečné užívat společně v nejvyšším doporučeném dávkování, u ostatních látek je nutné jejich doporučené dávkování snížit za předpokladu, že jsou užívány společně, ale v jednodruhových přípravcích. Jinak by na ně mohlo tělo reagovat nežádoucí reakcí v podobě zažívacích potíží, kopřivky, a pod.
 • Mirka K. 23.2.2018
  Dobry den, Me dotazy jsou k produktu L-Tryptofan: 1) Proc se ma lek uzivat na poloprazdny zaludek? Co kdyz zaludek nebude poloprazdny? 2) Kolik hodin po jidle je zaludek poloprazdny? 3) za jak dlouho po uziti mohu znovu jist, abych nesnizila ucinek? 4) Je jedno, cim zapiji tabletu? Divala jsem se, ze L-tryptofan prodavany pod nazvem Allegra od jine firmy, se doporucuje na lacno a zapijet slazenym mlekem, pry pri zapiti vodou neni ucinek temer zadny. Je to pravda? a plati to i pro L-Tryptofan od Brainway? 5) Je davka jedne tablety denne dostatecna pri mirne uzkosti/panicke poruse u dospele zeny cca 50kg? Diky. Mirka
  1) L-Tryptofan je nejlépe užít na lačno. Protože však v průběhu dne žaludek nebývá zcela prázdný, doporučuje se užití asi hodinu před a dvě hodiny po hlavním jídle. Tedy na poloprázdný žaludek. L-Tryptofan je metabolizován enzymem jako pět dalších aminokyselin obsažených ve stravě, které ale mají při zpracování přednost a na L-Tryptofan nemusí přijít řada. 2) Poloprázdný žaludek je asi 2 hodiny po hlavním jídle. 3) Znovu jíst můžete asi za hodinu, což se opět týká vydatnějšího jídla. 4) Zapít dávku slazeným mlékem je v pořádku, dávku L- tryptofanu lze také spojit se soustem sladkosti nebo cukru aby se urychlilo vstřebání. Ale vstřebání a využití L-tryptofanu nejvíce pojistí současné užití komplexu vitamínů B (B-komplex nebo Vitamín B6, B5 a B3). 5) Jedna kapsle za den k potlačení mírné úzkosti nestačí. Také záleží na tom, v jakém složení člověk přijímá stravu a kolik z ní získá L-tryptofanu. Nejvíce L-tryptofanu obsahuje tučné maso a mléko.
 • Lída 27.11.2017
  Dobrý den, dlouhodobě mám problém s usínáním, např.ještě ve 3,4 hod. nespím. Pracuji na směny, jsem v přechodu, jsem trombofilik /MTFR/ a mám glaukom. Občas užívám Neurol. Sice zabere, ale neměla bych ho užívat ani jiná hypnotika, neboť zvyšují tlak v očích. Jak je to u L-Tryptofanu? Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, L-Tryptofan přispívá ke zklidnění mysli i k prohloubení spánku, ale závažnou poruchu usínání nepomůže vyřešit.
 • Marcela 16.7.2017
  Dobrý den, syn má 23 roků, je autista a užívá na zmírnění záchvatů Ketilept. Mohu kombinovat Ketilept s L- Tryptofanem? Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, ano, L-Tryptofan lze užívat.
 • Jana 2.7.2017
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho začne l-tryprofan působit (v řádu dnů či týdnů). Pak jsem se chtěla zeptat, zda mohu tryptofan užívat současně s Kinitem a Helicidem (mám zánět žaludku).
  L-Tryptofan působí 2 až 5 hodin po užití dávky. To však neznamená, že stejně rychle zvýší hladinu serotoninu, kvůli čemuž je užíván. Tento efekt se může projevit ihned, nebo až za několik dnů. Pokud užíváte Helicid, budete trpět nedostatečným příjmem tryptofanu ze stravy, protože k jeho odštěpení je nutný dostatek žaludečních kyselin. Tryptofanu z doplňku stravy se to netýká. Pokud je druhým užívaným lékem Kinin DAK, pak ten vstřebávání tryptofanu nijak neovlivňuje.
 • Marie z Jablonce 23.4.2017
  Dobrý den. Beru 2 hodiny před spaním Mirzate 30 mg. Na migrény, které asi souvisí s velkým psychickým vypětím, Relpax 40 a nyní snad ddočasně kvůli srdečním arytmiím Warfarin. Mohu si vzít dopoledne L-tryptofan 2 tbl. a k tomu B-komlex? Marie.
  Vzhledem k tomu, že již užíváte antidepresiva působící na serotoninové receptory, je dost pravděpodobné, že užívání L- tryptofanu Vám nepřinese žádný další prospěch, ale také Vám nemůže ublížit. S warfarinem se přípravek nemůže nijak vzájemně ovlivňovat.
 • Irma 20.4.2017
  Dobrý den. vloni jsem po dlouhodobém stresovém období prodělala panickou ataku a byla mi diagnostikována latentní tetanie. Užívala jsem 2x 0,25 neurol, který jsem po cca čtyř měsících vysadila. Byla mi doporučena antidepresiva, nedělala mi dobře , brala jsem asi měsíc. Nyní se mi potíže objevují znovu, jde zejména o trvalý tlak v týle a uších, motání hlavy, tyto potíže ve mě následně vyvolávají nepříjemnou nervozitu. Pře týdnem jsem začala užívat ltryptofan Vaší společnosti a takto jsem narazila i na Vaše stránky, kde nabízíte další produkty. Mám tedy prosbu,zda mi můžete poradit, se kterými přípravky můžu L tryptofan kombinovat, či si zakoupit SressBlock či Brahmi, případně či mohu užívat všechny tři.
  Dobrý den, přípravek L-Tryptofan je ve vašem případě vhodné zkombinovat i s přípravkem StessBlock. Ale kombinace s přípravkem Brahmi by v tomto případě neměla žádný podstatný význam. Účinek tryptofanu je možné posílit užíváním vitamínu B6 nebo B-komplexu forte.
 • Michal Jaroš 20.3.2017
  Dobrý den, přítelkyně si stěžuje při užívání Tryptofanu na bolení hlavy a necítí se dobře. Čím to může být? Jinak trpí nespavostí, proto volba Tryptofanu. Děkuji za odpověď
  Dobrý den, za 18 let, co dodáváme přípravek L-Tryptofan na trh, jsme se setkali s pouhými čtyřmi případy negativní reakce na jeho užívání. Z Vaší strany je to další případ, který evidujeme. Každá z oněch negativních reakcí byla zcela odlišná a příčina zůstává neznámá. Vysvětluje se jako individuální přecitlivělost na látku. Vaše přítelkyně může užívání na několik dnů vysadit a po té začít znovu. Pokud se negativní reakce na užívání znovu objeví, potvrdí se zmíněná přecitlivělost.
 • Zsanett Szűcs 3.3.2017
  Dobrý den, beru Dorsiflex 3x1 tbl na záda a 2,5mg Concor, ráda bych se zeptala, či můžu k tomu přidat L Tryptofan? Děkuji.
  Dobrý den, můžete, užívání L-Tryptofanu je bezpečné.
 • Katka 25.1.2017
  Dobrý den, mohu současně užívat L-Tryptofan a třezalku, kterou užívám na panické úzkosti? A ještě bych se zeptala na dávkování L-Tryptofanu - je lepší užít dvě kapsle najednou nebo je lepší je rozložit na celý den? Děkuji za odpověď. K
  Dobrý den, ano, užívat jej můžete. V případě, že chcete užívat L-Tryptofan na zmírnění úzkostí apod., můžete jej užívat v průběhu dne, jak uvádíte. Budete-li chtít L-Tryptofan užít pro zklidnění přes usnutím, doporučuji cca 30 min. před spaním.
 • Lenka Kloudová 11.11.2016
  Dobry den,muzu uzivat L-tryptofan kdyz kojim?Na pribalovem letaku je uvedeno,ze ne,proč?Celkove uz mam plne zuby vety nevhodne pro tehotne a kojici,celkove tehotenstvi a nynejsi muj kolotoc kolem dvou deti me velice psychycky vycerpava,jsem plactiva sestinedelka,ale problemy mam uz dlouho,ted se to akorat rapidne zhorsuje,asi mi chybi serotonin,nechce se mi hned bezet k psychologovi a hlavne na pravidelna sezeni bych ted opravdu nemela cas,mozna ozdeji.V pripade,ze bych Tryptofan uzivat mohla,je dobre k nemu uzivat i vitaminy radyB?Dekuji za Vas cas
  Dobrý den, fakt, že se tato věta uvádí je ten, že nejsou prováděny studie na této skupině osob. Nicméně přípravek je bezpečný, vitamíny řady B můžete užívat také (nejlépe vitamín B6).
 • Ivan Kubáň 29.9.2016
  Prajem pekný deň, som v etape odstupovanie od xanaxu. V súčasnosti užívam 2 x 0,25 mg . Objavujú sa u mňa pravdepodobne príznaky z odstúpenia. Normálne "fungujem". športujem. Rád by som si vypomohol pri nepríjemných stavoch l theaninom, resp. l tryptofanom. Poraďte mi čo by mi zmiernilo nepríjemné stavy a aké dávkovanie by som mal použiť. Mám 68 rokov, hmotnosť 105 kg. pomáham si magneziom, vit. B3, 5,6,12 a vit.C. Prípadne mi poraďte aký postup pri odstúpení mám zvoliť. Lekár mi navrhol prejisť na Frisium a po 10 dni ukončiť užívanie. Nechcel by som však užívať nový liek. Za radu vopred Ďakujem. Ešte dodávam, na celkové zlepšenie stavu beriem serrapeptázu.
  Dobrý den, L-Tryptofan vyzkoušet můžete, nicméně se obávám, že vzhledem k tomu, že jste užíval xanax, nebude účinek L-Tryptofanu dostatečný, resp. nelze říci ani jaké dávkování by pro Vás bylo vhodné. Rozhodně doporučuji věc i dále konzultovat s lékařem.
 • Dominika 5.5.2016
  Dobrý den, cca před týdnem jsem vyřadila léky ze skupiny SSRI a začala užívat l-tryptofan. Chci se zeptat,jestli nejsem ohrožena nad mírou serotoninu v krvi?Bylo mi řečeno,že vzájemně by se kombinovat neměli(kvůli riziku ser. syndromu),tak jestli bych neměla ještě radši s užíváním L-tryptofanu počkat? Od začátku jeho užívání mám totiž paradoxně problém se spánkem - mám neskutečně žívé sny (mnohdy i noční můry)následně se budím zmatená a nemůžu spát a také se v noci hrozně potím,mám návaly horka nebo naopak zimnici a jsem celkově nevyspalá. Prosím vás o radu, s nedostatkem serotoninu se totiž peru celý život a tento přípravek je jedním z mála možností,jak být bez AD. Děkuji Děkuji
  Dobrý den, u L-Tryptofanu serotoninový syndrom nehrozí. Živé sny mohou souviset s užíváním L-Tryptofanu. Z Vašeho dotazu však není jasné, jak L-Tryptofan užíváte. Pokud např. užíváte dvě kapsle před spaním, situace by se mohla vyřešit tím, že vezmete pouze jednu, příp. užijte L-Tryptofan v průběhu dne.
 • Veronika 20.4.2016
  Dobrý den,syn 3,5r trpí na noční děsy. Můžu vyzkoušet Tryptofan?Děkuji
  Dobrý den, vzhledem k tomu, že vědecké studie nejsou prováděny na dětech, ale standardně výhradně na dospělých, nemůžeme Vám pro syna doporučit L-Tryptofan.
 • Zuzka 14.4.2016
  Dobry den, jiz tyden v noci nespim. Ulehnu usnu tak na hodinu a pak se probudim a uz do rana nezaberu. Zkousela jsem bylinky s vysokym obsahem kozliku, ale bez uspechu. Pred14 dny jsem zacala uzivat euthyrox 50, jinak se u me nic nezmenilo. Rezim mam celkem pravidelny a Lexaurin povazuji za krajni mezi. Chci se optat, zdali spolu s bylinkama Neospan mohu uzivat tryptofan a v pripade vyskytu migreny uzit predepsany Sumatriptan. Dekuji za Vasi odpoved
  Dobrý den, v případě L-Tryptofanu nejsou známy kontraindikace, které by Vám měly bránit v jeho užívání. Doporučujeme Vám vyzkoušet, jak Vám bude účinkovat.
 • Helena 3.4.2016
  Dobrý den, mohu používat přípravek L-Tryptofan současně s lékem na štítnou žlázu (Letrox 75, 1 x denně)? Děkuji za opověď
  Dobrý den, přípravek L-Tryptofan můžete užívat současně.
 • Honza 11.3.2016
  Dobrý den, užíval jsem poslední cca měsíc a půl L-Tryptofan a velmi mi to pomohlo ke zklidnění a kvalitnímu spánku, který se mi po čase opět obnovil. Užíval jsem ze začátku 2 tablety před spaním, poslední tři týdny 1 a plánuji vysadit úplně do ztracena. Nemůže dojít k abstinenčním příznakům? A druhý dotaz: Dočetl jsem se, že při dlouhodobém užívání je třeba zvyšovat dávky. Jak "dlouhé" toto dlouhodobé užívání je? :) Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, k abstinenčním příznakům při vysazení přípravku nedochází. Dlouhodobé užívání je míněno v řádu měsíců, kdy je nutno postupem času mírně zvýšit dávku.
 • Petra 29.2.2016
  Dobrý den, je možné v akutních případech si vzít Xanax když beru L-Tryptofan, Děkuji za odpověď. Petra
  Dobrý den, ano, můžete si Xanax vzít.
 • Miroslava Muchová 18.1.2016
  Dobrý den, Dlouhodobě užívám Cipralex. Dostává mě sice z nejhoršího, ale žádná sláva to není. Chtěla bych zkusit současně i Tryptopfan, ale vím, že mohou nastat nějaké komplikace. Můj lékař však není příznivcem těchto produktů a na můj dotaz , jaké důsledky může mít současné užívání obou přípravků, mi pouze odpověděl, že je nesmysl věřit na účinek potravinových doplňků. Můžete mi prosím objasnit, jaká rizika jsou spojená s případnou kombinací užívání léčiv SSRI a Tryptofanu? Předem děkuji. Miroslava
  Dobrý den, na Váš dotaž bohužel nedokážeme odpovědět, protože z lékařského hlediska není důvod kombinovat některý z léků SSRI s tryptofanem, a pokud to někteří lidé o své vůli zkoušejí není nám známo s jakým výsledkem. V mnoha evropských i mimoevropských zemích je tryptofan registrovaným antidepresívním léčivem a neexistuje žádný rozdíl v kvalitě této látky užité v léku nebo doplňku stravy. Rozdíl spočívá pouze ve způsobu registrace a v dost vyšším dávkování u léků, než u doplňku stravy. Náklady na zpracování tryptofanu jsou mnohem vyšší než náklady na výrobu léků skupiny SSRI, ale v zemích, kde je jako lék registrován, je větším dílem hrazen zdravotními pojišťovnami.
 • Jana 29.7.2015
  Dobrý den, zajímá mě zda lze, v případě problémů s polykáním kapsli L-Tryptofanu otevřít, obsah spolknout přímo, či rozmíchat ve vodě,džusu nebo jogurtu. Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, ano, v případě potíží s polykáním je možné obsah kapsle vysypat, spolknout přímo a zapít.
 • Marie 21.7.2015
  Dobrý den, je vhodné užívat přípravek L-Tryptofan, když užívám antidepresiva? Asentru 0,5 tbl. ráno a Mirzaten 0,5 tbl. na noc? Dekuji
  Dobrý den, ano, L-Tryptofan můžete užívat.
 • Marek 26.5.2015
  Dobrý den. Léčím se na epilepsii. Beru Lamotrigin. Můžu užívat l-tryptofan?
  Dobrý den, L-Tryptofan můžete bez obav užívat.
 • Zdenka Perglová 31.3.2015
  Dvacet let po prodělaném kolapsu užívám na spaní Rivotril 05 a Amitriptylin nyní už po 2 tabletách a ptám se, zda mohu současně brát L-Tryptofan, nebo´t po uvedených lécích můj spánek netrvá déle než 4,5 hodiny.
  Dobrý den, není jisté, zda ve Vašem případě přípravek skutečně zabere, nicméně doporučuji vyzkoušet (příp. i dávkování: 1, příp. 2 kapsle 1/2 hodiny před spaním).
 • Jana Látalová 26.2.2015
  Dobrý den, při mém posledním dotazu jsem se zapomněla zeptat, jestli Tryptofan můžu užívat ráno s Letroxem a Helicidem a jeslli nemá vliv na žaludeční sliznici ( mám chronickou gastritidu a intestinální metaplazii-nemůžu brát některé léky).Večer ho beru s Colostrem a taky nevím, jesli si navzájem nevadí. Děkuji moc za odpověď.
  V obou případech je Tryptofan možné užívat.
 • Helena 21.2.2015
  Dobrý den, ráno užívám na vysoký Tk Nebilet 1/4, večer na usnutí Stilnox a na spaní Prothiaden 25 mg. Mohla bych užívat na zlepšení spánku L-Tryptofan? Zakoupila jsem si ho v lékárně, ale nevím jak používat a jestli se netluče s léky, které užívám. Děkuji za odpověď.
  Vzhledem k silným lékům, které užíváte, by nejspíše L-Tryptofan nebyl dostatečně účinný.
 • Jana Látalová 16.2.2015
  Dobrý den, můžu užívat Tryptofan 3 x 1 + Pyridoxin 1 x 1 dlouhodobě? Antidepresiva mi způsobují suchost v ústech a bolest hlavy (léčím se s migrénami dlouhodobě), můžu k tomu užívat Melatonin (mám problémy s usínáním - někdy skoro nespím), který mám ze Slovenska?
  Dobrý den, ano, tyto přípravky lze kombinovat.
 • zlatka 14.7.2014
  Dobrý den, je vhodné kombinovat l-tryptofan s Kustovnicí čínskou, štava 25ml denně ráno, děkuji.
  Tato kombinace na sebe vzájemně nepůsobí, tudíž se její užívání je bezproblémové.