Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Dotazy týkající se zboží L-Tryptofan

Přidat dotaz   
 • Tomáš 1.8.2020
  Dobrý den muzu uzivat l tryptofan kdyz beru lek strattera 40 mg? předem dekuji za odpoved
  Dobrý den, ano můžete užívat, účinky obou přípravků jsou rozdílné.
 • Marie30 13.2.2020
  Dobrý den, mohu užívat L-tryptofan když užívám kapsle ginkgo biloba? Děkuji
  Dobrý den, ano můžete užívat.
 • Lída 3.9.2019
  Dobry den, lze uzivat L-tryptofan pri kojeni? Dekuji.
  Dobrý den, L-Tryptofan není vhodný pro kojící matky, protože nejsou prováděny studie na této skupině osob.
 • Lucie Syrová 23.6.2019
  Dobrý den, lze užívat tryptofan pro lepší spánek 2 tablety půl hodiny před spaním, když beru antidepresiva rivotril 1-1-1/2 a aurorix1-0-1? Špatně spím, usnu tak na 2 hodiny, pak už buď neusnu nebo zase na 2 hodiny. Moc děkuji.
  Dobrý den, pokud užíváte antidepresiva, tryptofan Vám kvalitu spánku pravděpodobně příliš nezlepší. V tomto ohledu by byl vhodnější přípravek Mevalen.
 • Karel Klepal 9.6.2019
  Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy je lepší brát Tryptofan - ráno, anebo večer? Informace na internetu se liší. Tryptofan užívám kvůli úzkostem. Dále pak zda-li je nutné brát Tryptofan na lačno, respektive cca hodinu a půl po jídle nebo před jídlem? Děkuji za odpovědi.
  Dobrý den, přípravek je vhodné užívat kdykoliv v denní době (ideálně 1 kapsle dopoledne a 1 kapsle odpoledne nebo i navečer, denní dávka může být až 3 kapsle). Odstup užití od hlavních jídel nejméně 1 hodinu je nutný pro vstřebání látky. Potrava obsahuje další aminokyseliny, které mají při vstřebání před tryptofanem přednost, takže tělo tryptofan pak nemusí získat nebo se využije pouze snížené množství.
 • Martin 16.4.2019
  Dobrý den, používám L-tryptofan. Všiml jsem si,že tam máte přelepeny štítek na co se tryptofan používá.
  Dobrý den, složení u L-Tryptofanu je stejné a odpovídá kvalitě, kterou dlouhodobě poskytujeme. Co se týče Evropské unie, tak ano, vždy po přijetí a schválení nových podmínek či zákazu použití určitých slov upravujeme texty na krabičkách.
 • Martin 16.4.2019
  Dobrý den ,můžu používat L-tryptofan,když jsem začal brát lék na štítnou žlázu Euthyrox?Děkuji.
  Dobrý den, ano L-Tryptofan můžete užívat.
 • Beata P. 28.1.2019
  Dobrý den. Mohu s Vašim přípravkem L-tryptofan užívat současně Rhodiolu, čaj z třezalky a nyní nově tvrdé tobolky Revalid na vypadávání vlasů? U toho Revalidu je ve složení spoustu látek, že se v tom nevyznám. Děkuji Vám Beata
  Dobrý den, ano můžete užívat současně.
 • Helena 2.1.2019
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se může L-tryptofan kombinovat s přípravky, které obsahují třezalku, např. čaje nebo s jinými léčivými přípravky.
  Dobrý den, L-Tryptofan se může kombinovat i s přípravky, které obsahují třezalku nebo dalšími léčivými přípravky, které neovlivňují nervovou soustavu.
 • Blanka Pl. 24.10.2018
  Dobrý den,mohu užívat L.tryptofan,když na noc užívám ketylept a esprital? Děkuji.
  Dobrý den, ano L-Tryptofan můžete užívat.
 • Jana 2.7.2017
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho začne l-tryprofan působit (v řádu dnů či týdnů). Pak jsem se chtěla zeptat, zda mohu tryptofan užívat současně s Kinitem a Helicidem (mám zánět žaludku).
  L-Tryptofan působí 2 až 5 hodin po užití dávky. To však neznamená, že stejně rychle zvýší hladinu serotoninu, kvůli čemuž je užíván. Tento efekt se může projevit ihned, nebo až za několik dnů. Pokud užíváte Helicid, budete trpět nedostatečným příjmem tryptofanu ze stravy, protože k jeho odštěpení je nutný dostatek žaludečních kyselin. Tryptofanu z doplňku stravy se to netýká. Pokud je druhým užívaným lékem Kinin DAK, pak ten vstřebávání tryptofanu nijak neovlivňuje.
 • Katka 25.1.2017
  Dobrý den, mohu současně užívat L-Tryptofan a třezalku, kterou užívám na panické úzkosti? A ještě bych se zeptala na dávkování L-Tryptofanu - je lepší užít dvě kapsle najednou nebo je lepší je rozložit na celý den? Děkuji za odpověď. K
  Dobrý den, ano, užívat jej můžete. V případě, že chcete užívat L-Tryptofan na zmírnění úzkostí apod., můžete jej užívat v průběhu dne, jak uvádíte. Budete-li chtít L-Tryptofan užít pro zklidnění přes usnutím, doporučuji cca 30 min. před spaním.
 • Ivan Kubáň 29.9.2016
  Prajem pekný deň, som v etape odstupovanie od xanaxu. V súčasnosti užívam 2 x 0,25 mg . Objavujú sa u mňa pravdepodobne príznaky z odstúpenia. Normálne "fungujem". športujem. Rád by som si vypomohol pri nepríjemných stavoch l theaninom, resp. l tryptofanom. Poraďte mi čo by mi zmiernilo nepríjemné stavy a aké dávkovanie by som mal použiť. Mám 68 rokov, hmotnosť 105 kg. pomáham si magneziom, vit. B3, 5,6,12 a vit.C. Prípadne mi poraďte aký postup pri odstúpení mám zvoliť. Lekár mi navrhol prejisť na Frisium a po 10 dni ukončiť užívanie. Nechcel by som však užívať nový liek. Za radu vopred Ďakujem. Ešte dodávam, na celkové zlepšenie stavu beriem serrapeptázu.
  Dobrý den, L-Tryptofan vyzkoušet můžete, nicméně se obávám, že vzhledem k tomu, že jste užíval xanax, nebude účinek L-Tryptofanu dostatečný, resp. nelze říci ani jaké dávkování by pro Vás bylo vhodné. Rozhodně doporučuji věc i dále konzultovat s lékařem.
 • Helena 3.4.2016
  Dobrý den, mohu používat přípravek L-Tryptofan současně s lékem na štítnou žlázu (Letrox 75, 1 x denně)? Děkuji za opověď
  Dobrý den, přípravek L-Tryptofan můžete užívat současně.
 • Jana 29.7.2015
  Dobrý den, zajímá mě zda lze, v případě problémů s polykáním kapsli L-Tryptofanu otevřít, obsah spolknout přímo, či rozmíchat ve vodě,džusu nebo jogurtu. Děkuji za odpověď.
  Dobrý den, ano, v případě potíží s polykáním je možné obsah kapsle vysypat, spolknout přímo a zapít.
 • Jana Látalová 16.2.2015
  Dobrý den, můžu užívat Tryptofan 3 x 1 + Pyridoxin 1 x 1 dlouhodobě? Antidepresiva mi způsobují suchost v ústech a bolest hlavy (léčím se s migrénami dlouhodobě), můžu k tomu užívat Melatonin (mám problémy s usínáním - někdy skoro nespím), který mám ze Slovenska?
  Dobrý den, ano, tyto přípravky lze kombinovat.
 • zlatka 14.7.2014
  Dobrý den, je vhodné kombinovat l-tryptofan s Kustovnicí čínskou, štava 25ml denně ráno, děkuji.
  Tato kombinace na sebe vzájemně nepůsobí, tudíž se její užívání je bezproblémové.