Kniha hostů

Jsme připraveni Vám odpovědět na jakékoliv otázky vztahující se k užívání našich doplňků stravy.

Vyplňte krátký formulář a zašlete nám své dotazy, nebo využijte dotazů předchozích uživatelů, kde můžete také nalézt odpovědi na Vaše otázky.

Vaše dotazy Vám zodpovíme nejpozději do dvou pracovních dnů.

Přidat dotaz   
 • Jaroslav Remeš 17.5.2018
  mohu užívat Gotu Kola spolu s Warfarinem ?
  Dobrý den, ano přípravek GotuKola můžete užívat i pokud užíváte Warfarin.
 • Ilona 7.5.2018
  Dobrý den , začala jsem užívat L- Tryptofan a chtěla bych se zeptat jestli nebude vadit , když ráno beru Apo ome na žaludek a večer na spaní Magne B6 Děkuji
  Dobrý den, žádný z těchto přípravků nekoliduje s doplňkem stravy L-Tryptofan, proto můžete užívat.
 • Petra 4.5.2018
  Dobrý den, i já zakoupila Váš přípravek L-Tryptofan. Ale pro to, že jsem již zoufalá ze svého stavu. Objevily se u mně uzkostne stavy, PL doporucila AD Elicea. Po první tablete se prý u mně objevil serotoninovy syndrom. Tudíž mi byla Ad změněna na Mirtazapun 30 mg plus Helex retard na zklidnění. Ani tato AD mi nedělají dobře. Po snížení dávky ze 30 mg na 15 mg, se občas objevil i den, kdy mi bylo celkem dobře. Pokusila jsem se Mirtazapin vysadit úplně, ale od vysazení jsem tři noci vůbec neusnula. Tak jsem se vrátila, ale pouze ke 1/4 Mirtazapinu. K tomu beru Lyricu sirup 1 ml ráno a večer a Apo Gab 100 mg i tabletu na noc. Prikoupila jsem Gaba complex. Mam ale stavy, že už ráno se budim strašně nervózní a celý den jsem ve strasnem napětí. Ta nervozita mě provází po celou dobu užívání AD. Užívám cca 10 týdnů. Myslíte, že mi může L-Tryptofan pomoci? Děkuji mockrát.
  Dobrý den, užívání L-Tryptofanu je vhodné i při mírných úzkostných stavech. Pokud jste ovšem začala užívat několik antidepresiv, účinek L-tryptofanu nejspíše nepocítíte v potřebné míře, protože antidepresiva působí intenzivněji.
 • Helena 17.4.2018
  Dobrý den, zkusila jsem krátkodobě užívání L-Tryptofanu kvůli psychickým potížím, které vyvolávají nepříjemné stavy - bušení srdce, arytmie, dušnost, stažené svaly, časté močení. Také mám potíže se spánkem. Po usnutí se probudím s bušením srdce a nemohu znova usnout. Antidepresiva nesnesu vůbec kvůli nežádoucím účinkům. Po týdenním užívání L-Tryptofanu vždy po jídle se u mne začaly objevovat bolesti žaludku a nevolnost. Mohou tyto potíže souviset s užívání L-Tryptofanu, popř. prosím o radu, jak užívat nebo s čím kombinovat. Zpravidla je mi špatně po všech lécích a některých doplňcích stravy i když je užívám společně s jídlem.
  L-Tryptofan není vhodné užívat po jídlech, jinak se snižuje účinek, protože jeho vstřebávání zablokují aminokyseliny obsažené ve stravě. Čím je časový odstup užití dávky od jídel větší, tím větší je i účinek. ( ideální je užít na poloprázdný žaludek - což znamená užít současně se soustem jídla nebo sladkosti).
 • Adéla 13.3.2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte nějaké léky či mastičky pro dítě mladší 2 let s atopickým ekzemém? Děkuji za odpověď
  Dobrý den, bohužel nic takového v nabídce nemáme.
 • Martin 7.3.2018
  Dobrý den, chtěl bych zkusit kombinaci l-tryptofanu zároveň s třezalkou a l-theaninem a nebo druhá varianta s rhodiolou, maralem, eleuterokokem, suma extra, l-theanin. Jsou vhodné takové kombinace? děkuji.
  Dobrý den, kombinace l-tryptofanu, třezalky a l-teaninu je vhodná pro dosažení stavu relaxace a psychické pohody zcela jednoznačně. Látky uvedené ve druhé variantě, s výjimkou l-tryptofanu a l teaninu, jsou obsaženy společně v některých doplňcích stravy, ale účelem jejich užívání je zvýšit odolnost těla vůči stresu, na vyladění psychiky nemají podstatný vliv. Užívat je společně s l-tryptofanem a l - teaninem je zdravotně bezpečné a snad i prospěšné, rozdíl je pouze v dávkování. Zatímco l- tryptofan a l-teanin je bezpečné užívat společně v nejvyšším doporučeném dávkování, u ostatních látek je nutné jejich doporučené dávkování snížit za předpokladu, že jsou užívány společně, ale v jednodruhových přípravcích. Jinak by na ně mohlo tělo reagovat nežádoucí reakcí v podobě zažívacích potíží, kopřivky, a pod.
 • Mirka K. 23.2.2018
  Dobry den, Me dotazy jsou k produktu L-Tryptofan: 1) Proc se ma lek uzivat na poloprazdny zaludek? Co kdyz zaludek nebude poloprazdny? 2) Kolik hodin po jidle je zaludek poloprazdny? 3) za jak dlouho po uziti mohu znovu jist, abych nesnizila ucinek? 4) Je jedno, cim zapiji tabletu? Divala jsem se, ze L-tryptofan prodavany pod nazvem Allegra od jine firmy, se doporucuje na lacno a zapijet slazenym mlekem, pry pri zapiti vodou neni ucinek temer zadny. Je to pravda? a plati to i pro L-Tryptofan od Brainway? 5) Je davka jedne tablety denne dostatecna pri mirne uzkosti/panicke poruse u dospele zeny cca 50kg? Diky. Mirka
  1) L-Tryptofan je nejlépe užít na lačno. Protože však v průběhu dne žaludek nebývá zcela prázdný, doporučuje se užití asi hodinu před a dvě hodiny po hlavním jídle. Tedy na poloprázdný žaludek. L-Tryptofan je metabolizován enzymem jako pět dalších aminokyselin obsažených ve stravě, které ale mají při zpracování přednost a na L-Tryptofan nemusí přijít řada. 2) Poloprázdný žaludek je asi 2 hodiny po hlavním jídle. 3) Znovu jíst můžete asi za hodinu, což se opět týká vydatnějšího jídla. 4) Zapít dávku slazeným mlékem je v pořádku, dávku L- tryptofanu lze také spojit se soustem sladkosti nebo cukru aby se urychlilo vstřebání. Ale vstřebání a využití L-tryptofanu nejvíce pojistí současné užití komplexu vitamínů B (B-komplex nebo Vitamín B6, B5 a B3). 5) Jedna kapsle za den k potlačení mírné úzkosti nestačí. Také záleží na tom, v jakém složení člověk přijímá stravu a kolik z ní získá L-tryptofanu. Nejvíce L-tryptofanu obsahuje tučné maso a mléko.
 • Jaroslava Nováková 5.2.2018
  Dobrý den, prosím o informaci, zda by Rivierin mohl zabránit vstřebávání kalorií přijatých také při pití alkoholu, ne jen jídla? Děkuji.
  Dobrý den, na Váš dotaz není snadné odpovědět. Záleží zejména na tom, zda se jedná o kombinaci piva, vína či destilátu. Pokud dojde ke konzumaci alkoholu bezprostředně po jídle, sníží Rivierin celkový kalorický příjem i s nepatrným podílem na přijatém alkoholu. Vyšší efekt redukce přijatých kalorií by nastal při podání Rivierinu před konzumací alkoholu mimo jídla. Užívání Rivierinu osobami, které pravidelně konzumují alkoholické nápoje má nicméně větší význam pro ochranu sliznic trávicího ústrojí, které alkohol poškozuje, i pro uchování normální střevní mikroflóry, protože alkohol mnoho druhů přátelských bakterií usmrcuje. Účinná látka Rivierinu část alkoholu do sebe nasaje a odvede z těla ven a současně poskytne střevním bakteriím vydatný zdroj výživy.
 • Lubomir 25.1.2018
  Delší dobu trpím zažívacím problémy, chtěl bych zkusit GastroKit, kde jej lze koupit v kamenné lékárně v Ostravě?
  Dobrý den, doplněk stravy GastroKit,(stejně jako všechny naše výrobky), je možné zakoupit nebo vyžádat v kterékoliv lékárně. Každá lékárna má možnost přípravek objednat od některého z velkodistributorů (PHOENIX lékárenský velkoobchod s.r.o. nebo Alliance Healthcare s.r.o.).
 • mirek 13.12.2017
  Smí přípravek Pro Vigor užívat i ,, cukrovkář,, ?
  Dobrý den, tento přípravek mohou užívat i diabetici.